چرا باید قبل از شروع یادگیری در آزمون تعیین سطح شرکت کنیم؟

همانطور که می دانید، قبل از شروع یادگیری اصولی زبان می بایست در آزمون تعیین سطح شرکت کرد، چرا که اگر سطح شما بالاتر از سطح منتخب خودتان باشد، باعث بی حوصلگی و دلزدگی شما و اگر سطح شما پایین تر باشد، علاقه شما به یادگیری زبان از بین خواهد رفت.
همچنین با تعیین سطح مناسب عملاً از تحمیل هزینه های مالی و زمانی اضافی جلوگیری می شود.
تعیین سطح آنلاین جز خدماتی میباشد که زبان آموزان گرامی برای تعیین سطح خود می توانند استفاده کنند و با توجه به نمره ای که کسب میکنند سطح آموزشی ایشان سنجیده و به اطلاع ایشان می رسد.

این آزمون آنلاین زبان انگلیسی برمبنای استاندارد CEFR (چارچوب اروپایی مشترک مرجع) طبقه بندی شده و تستهای آن از منابع دانشگاه کمبریج اخذ گردیده و از اعتبار و دقت بالایی برخوردار است.

در کلیپ زیر، استاندارد ارزیابی دانش زبانی CEFR بصورت کامل توضیح داده شده است
همچنین اطلاعات بیشتر در اینخصوص را اینجا مشاهده فرمائید

درباره آزمون تعیین سطح زبانسرای ملل

 • شرکت در آزمون تعیین سطح هم بصورت آنلاین و هم حضوری امکانپذیر می باشد.
  • جهت تعیین سطح حضوری، هماهنگی قبلی برای تعیین وقت از طریق شماره تلفن های بخش اداری زبانسرای ملل (02636548486 یا 02636548487) ضروریست.
  • درخصوص تعیین سطح آنلاین، آموزش ها و مراحل انجام این مورد در ادامه همین صفحه قابل مشاهده می باشد.
 • جهت انجام تعیین سطح، ارائه مشخصات کامل و دقیق متقاضی، مندرج در کارت ملی یا شناسنامه ایشان ضروری می باشد.
 • تعیین سطح توسط مدیرآموزشی زبانسرای ملل و منطبق با استاندارد بین المللی CEFR انجام می شود.
 • هزینه شرکت در آزمون تعیین سطح قبل از انجام آزمون (براساس نرخ مصوب) میبایست پرداخت شود.
 • حداکثر تلاش برای آزمون تعیین سطح 1 مرتبه می باشد.
 • نتیجه حاصل از آزمون تعیین سطح حداکثر 1 ماه جهت ثبت نام در دوره آموزشی مشخص شده اعتبار دارد.

نحوه انجام آزمون تعیین سطح آنلاین زبانسرای ملل

جهت انجام آزمون تعیین سطح بصورت آنلاین، پس از مطالعه دقیق مراحل زیر، دکمه «ثبت نام در سامانه جهت انجام تعیین سطح» را انتخاب و مراحل را یک به یک انجام دهید.

در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر می توانید در روزهای کاری از ساعت 13 الی 20 با شماره 09022577444 تماس حاصل نموده و یا پیام واتس اپی ارسال فرمائید.

 • ثبت نام در سامانه و ایجاد اکانت زبان آموزی رایگان بوسیله کامپبوتر، تبلت و تلفن های هوشمند امکانپذیر است.
 • حتما از آخرین ویرایش مرورگر گوگل کروم انجام مراحل استفاده نمائید. جهت نصب یا بروزرسانی مرورگر کروم اینجا کلیک نمائید.
 • برای مرحله مصاحبه آنلاین از هندزفری (تبلت و تلفن های هوشمند) و هدست میکروفن دار (کامپیوتر) استفاده نمائید.

1) پس از انتخاب دکمه «ثبت نام در سامانه آنلاین جهت انجام تعیین سطح» صفحه ای مشابه تصویر زیر در مرورگر شما ظاهر می شود.
دکمه «عضویت زبان آموز جدید» را انتخاب نمائید.

2) در صفحه جدیدی که مطابق شکل زیر ظاهر می شود، اطلاعات دقیق هویتی زبان آموز (منطبق با اطلاعات مندرج در کارت ملی یا شناسنامه) وارد نمائید و در انتها دکمه «ثبت اطلاعات» را انتخاب نمائید.

 • برای وارد کردن اطلاعات عددی از اعداد لاتین (صفحه کلید انگلیسی) استفاده نمائید.
 • دپارتمان را براساس زبانی که قصد تعیین سطح در آنرا دارید انتخاب نمائید. به عنوان مثال، برای شرکت در آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی، «دپارتمان ترمیک زبان انگلیسی» را انتخاب نمائید.

3) پس از تائید اطلاعات ثبت شده شما در مرحله قبل، اکانت زبان آموزی در سامانه جامع آنلاین زبانسرای ملل برای شما ایجاد شده است. جهت ورود به پنل زبان آموزی، می بایست نام کاربری و کلمه عبور را وارد نمایید که بصورت پیشفرض کدملی زبان آموز می باشد. به عبارت ساده، کد ملی زبان آموز را در کادر نام کاربری و کلمه عبور وارد نموده و مطابق شکل زیر دکمه «ورود» را انتخاب نمائید.

 • امکان تغییر کلمه عبور بعد از ورود به پنل وجود خواهد داشت.

4) پس از ورود به پنل زبان آموزی، گزینه «تعیین سطح آنلاین» را مطابق با شکل زیر انتخاب نمائید.

5) در صفحه جدیدی که مطابق شکل زیر ظاهر می شود، دکمه «ثبت درخواست تعیین سطح جدید» را انتخاب و پس از آن، دپارتمان زبانی که میخواهید برای آن زبان تعیین سطح دهید را مشخص نموده (مثلا برای انجام تعیین سطح زبان انگلیسی، دپارتمان ترمیک زبان انگلیسی را انتخاب نمائید) و در نهایت دکمه «ثبت اطلاعات» را انتخاب نمائید.

6) پس از انجام مرحله فوق، درگاه پرداخت الکترونیکی جهت پرداخت هزینه تعیین سطح ظاهر می شود، اطلاعات کارت بانکی (دارای رمز پویای فعال) را وارد نموده و دکمه «پرداخت» را انتخاب نمائید.

درصورتیکه تراکنش شما موفق ثبت شود، صفحه رسید پرداخت وجه اینترنتی مشابه تصویر زیر ظاهر می شود. جهت ادامه، دکمه «ادامه» را انتخاب نمائید.

7) در نهایت و پس از اتمام مراحل فوق، در اولین فرصت ممکن روزهای کاری بعدی از طرف زبانسرای ملل با شما تماس حاصل شده و جهت تعیین وقت مصاحبه تعیین سطح آنلاین هماهنگی های لازم با شما انجام خواهد شد.

انجام مصاحبه آنلاین از طریق قسمت تعیین سطح پنل زبان آموزی و بصورت ویدئو کنفرانس صورت خواهد پذیرفت.

 • برای مرحله مصاحبه آنلاین از هندزفری (تبلت و تلفن های هوشمند) و هدست میکروفن دار (کامپیوتر) استفاده نمائید.
 • مصاحبه کننده صرفا درصورت اجازه شما قادر به مشاهده تصویر شما در زمان مصاحبه خواهد بود (درصورتیکه در زمان مصاحبه، دکمه ویدئو را در محیط نرم افزاری ویدئو کنفرانس فعال نمائید).

در صورت نیاز به راهنمایی فنی می توانید در روزهای کاری از ساعت 13 الی 20 با شماره 09022577444 تماس حاصل نموده و یا پیام واتس اپی ارسال فرمائید.

اگر بخواهم از ابتدا و سطح مبتدی شروع به یادگیری زبان نمایم، آیا تعیین سطح برای من ضروری است؟

بله، هدف از تعیین سطح، سنجش سطح زبانی متقاضیان ثبت نام و ارائه مشاوره آموزشی صحیح می باشد و از طرفی، هر شخص به نوعی دارای دانش زبانی (هرچند محدود و مبتدی) می باشد که این مورد جهت تعیین بهترین نقطه شروع زبان آموزی در زبانسرای ملل توسط کارشناسان آموزشی مورد توجه قرار می گیرد.

در صورت داشتن سابقه زبان آموزی در آموزشگاه های دیگر، آیا نیاز به تعیین سطح در زبانسرای ملل دارم؟

بله، بدلیل متفاوت بودن سطوح کیفی آموزش در آموزشگاههای مختلف و همچنین تفاوت متدها و منابع آموزشی که در هر آموزشگاه مورد استفاده قرار می گیرد، جهت مشخص شدن سطح دانش زبانی زبان آموز منطبق با استاندارد بین المللی CEFR، انجام تعیین سطح از ملزومات ثبت نام  شما در زبانسرای ملل به شمار می رود.

برای تعیین سطح، نیازی به هماهنگی قبلی و تعیین وقت می باشد؟

بله، جهت پیشگیری از اتلاف وقت و تداخل زمان های تعیین سطح، مراجعه کنندگان بایستی نسبت به هماهنگی زمانی جهت تعیین سطح اقدام نمایند. جهت هماهنگی برای تعیین سطح حضوری با شماره تلفن های بخش اداری زبانسرای ملل (02636548486 و 02636548487) تماس حاصل فرمائید و در صورتیکه تقاضای تعیین سطح آنلاین شما ثبت شده باشد، جهت هماهنگی زمانی مصاحبه آنلاین با شما تماس خواهند گرفت.

برای تعیین سطح، نیازی به پرداخت هزینه می باشد؟

بله، هزینه تعیین سطح هرساله براساس نرخ مصوب دولتی اعلام و جهت متقاضیان تعیین سطح بایت مراحل ارزشیابی و کارشناسی که انجام می پذیرد، اعمال می شود.

تعیین سطح بصورت کتبی انجام می شود یا شفاهی؟

تعیین سطح توسط مدیرآموزشی زبانسرای ملل که در زمینه علم آموزش زبان دارای تخصص آکادمیک می باشد انجام می شود و بسته به نظر و تشخیص ایشان، امکان آزمون کتبی در کنار مصاحبه شفاهی از متقاضی برای ارزشیابی صحیح سطح واقعی دانش زبانی ایشان وجود دارد.

در تعیین سطح، چه سوالاتی مطرح می شود؟

سؤالات مرتبط با مکالمات روزمره زبان با توجه به مطالب ارائه شده در سطوح مختلف کتاب که نشان دهنده ارتباط آن با سطح فعلی دانش زبانی متقاضی باشد.

نتیجه آزمون تعیین سطح برای ثبت نام در دوره مشخص شده چقدر اعتبار دارد؟

اعتبار نتیجه تعیین سطح برای ثبت نام در دوره مشخص شده، 1ماه از تاریخ انجام مصاحبه می باشد.

آیا دریافت گواهی سطح رسمی بصورت مکتوب با مهر زبانسرای ملل وجود دارد؟

در صورت نیاز متقاضی و با ارائه فرم درخواست، تصویر مدارک هویتی و پرداخت هزینه مصوب صدور گواهینامه، امکان صدور گواهینامه سطح برای متقاضیان وجود دارد. صدور این گواهی از زمان درخواست تا تاریخ صدور حداکثر در 10 روز کاری انجام می شود.