چرا باید در آزمون تعیین سطح شرکت کنیم؟

شرکت در آزمون تعیین سطح، اولین قدم برای شروع یادگیری زبان می باشد. براساس نتیجه حاصل از این آزمون، سطح دانش زبانی فعلی شما سنجیده شده و مناسبترین دوره برای شروع یادگیری زبان برای شما مشخص می شود. تعیین سطح، حساس ترین بخش برای شروع یادگیری یک زبان جدید می باشد؛ چرا که اگر سطح ارزیابی شده، بالاتر از سطح دوره ثبت نام شده توسط متقاضی باشد، باعث بی حوصلگی و دلزدگی متقاضی و اگر  پایین تر باشد، علاقه و انگیزه متقاضی نسبت به یادگیری زبان را از بین خواهد برد.

بنابراین، انجام تعیین سطح براساس اصول علمی و استانداردهای آموزشی، ضمن جلوگیری از تحمیل هزینه های مالی و زمانی به متقاضی، نقش تاثیرگذاری بر کیفیت و انگیزه یادگیری در متقاضی ایفا خواهد نمود. آزمون های تعیین سطح در زبانسرای ملل برمبنای استاندارد جهانی دانش زبانی CEFR انجام می پذیرد و نتایج حاصل از آن از روایی و پایایی بین المللی برخوردار می باشد.

مراحل انجام آزمون تعیین سطح بصورت آنلاین

جهت انجام آزمون تعیین سطح بصورت آنلاین، پس از مطالعه دقیق مراحل زیر، دکمه «ثبت نام در سامانه جهت انجام تعیین سطح» را انتخاب و مراحل را یک به یک انجام دهید.

  • ثبت نام در سامانه زبان آموزان و ایجاد حساب کاربری رایگان بوسیله کامپیوتر، تبلت و تلفن های هوشمند امکانپذیر است.
  • حتما از آخرین ویرایش مرورگر گوگل کروم انجام مراحل استفاده نمائید. جهت نصب یا بروزرسانی مرورگر کروم اینجا کلیک نمائید.
  • برای مرحله مصاحبه آنلاین از هندزفری (تبلت و تلفن های هوشمند) و هدست میکروفن دار (کامپیوتر) استفاده نمائید.

پس از انتخاب دکمه «ثبت نام در سامانه جهت انجام تعیین سطح» صفحه ای مشابه تصویر زیر در مرورگر شما ظاهر می شود. 
اطلاعات دقیق هویتی متقاضی تعیین سطح (منطبق با اطلاعات مندرج در کارت ملی یا شناسنامه) را وارد نموده و در انتها دکمه «ثبت اطلاعات» را انتخاب نمائید.

  • برای وارد کردن اطلاعات عددی از اعداد لاتین (صفحه کلید انگلیسی) استفاده نمائید.
  • دپارتمان را براساس زبانی که قصد تعیین سطح در آنرا دارید انتخاب نمائید. به عنوان مثال، برای شرکت در آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی، «دپارتمان ترمیک زبان انگلیسی» را انتخاب نمائید.

پس از تائید اطلاعات ثبت شده شما در مرحله قبل، حساب کاربری در سامانه جامع زبان آموزان زبانسرای ملل برای شما ایجاد می شود. جهت ورود به پنل زبان آموزی، می بایست نام کاربری و کلمه عبور را وارد نمایید که بصورت پیشفرض کدملی زبان آموز می باشد. به عبارت ساده، کدملی زبان آموز را در کادر نام کاربری و کلمه عبور وارد نموده و مطابق شکل زیر دکمه «ورود» را انتخاب نمائید.

  • امکان تغییر کلمه عبور بعد از ورود به پنل وجود خواهد داشت.

پس از ورود به پنل زبان آموزی، گزینه «تعیین سطح آنلاین» را مطابق با شکل زیر انتخاب نمائید.

در صفحه جدیدی که مطابق شکل زیر ظاهر می شود، دکمه «ثبت درخواست تعیین سطح جدید» را انتخاب و پس از آن، دپارتمان زبانی که میخواهید برای آن زبان تعیین سطح دهید را مشخص نموده (مثلا برای انجام تعیین سطح زبان انگلیسی، دپارتمان ترمیک زبان انگلیسی را انتخاب نمائید) و در نهایت دکمه «ثبت اطلاعات» را انتخاب نمائید.

پس از انجام مرحله فوق، درگاه پرداخت الکترونیکی جهت پرداخت هزینه تعیین سطح ظاهر می شود، اطلاعات کارت بانکی (دارای رمز پویای فعال) را وارد نموده و دکمه «پرداخت» را انتخاب نمائید.
درصورتیکه تراکنش شما موفق ثبت شود، صفحه رسید پرداخت وجه اینترنتی مشابه تصویر زیر ظاهر می شود. جهت ادامه، دکمه «ادامه» را انتخاب نمائید.

در نهایت و پس از اتمام مراحل فوق، در اولین فرصت ممکن روزهای کاری بعدی از طرف زبانسرای ملل با شما تماس حاصل شده و جهت تعیین وقت مصاحبه تعیین سطح آنلاین هماهنگی های لازم با شما انجام خواهد شد.
انجام مصاحبه آنلاین از طریق قسمت تعیین سطح پنل زبان آموزی و بصورت ویدئو کنفرانس (از طریق بخش تعیین سطح پنل زبان آموزی شما) صورت خواهد پذیرفت.

  • برای مرحله مصاحبه آنلاین از هندزفری (تبلت و تلفن های هوشمند) و هدست میکروفن دار (کامپیوتر) استفاده نمائید.
  • مصاحبه کننده صرفا درصورت اجازه شما قادر به مشاهده تصویر شما در زمان مصاحبه خواهد بود (درصورتیکه در زمان مصاحبه، دکمه ویدئو را در محیط نرم افزاری ویدئو کنفرانس فعال نمائید).

در صورت بروز هرگونه مشکل و یا سوال درباره سامانه جامع آنلاین، از طریق راه های ارتباطی زیر با بخش پشتیبانی تماس حاصل فرمائید.

زبانسرای ملل در ششمین رویداد ملی فناوری ایران (ITE) به عنوان «مرکز پیشتاز فناوری آموزش کشور» انتخاب و مورد تجلیل قرار گرفت.

جهت مشاهده اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمائید.

سوالات متداول

بله، هدف از تعیین سطح، سنجش سطح زبانی متقاضیان ثبت نام و ارائه مشاوره آموزشی صحیح می باشد و از طرفی، هر شخص به نوعی دارای دانش زبانی (هرچند محدود و مبتدی) می باشد که این مورد جهت تعیین بهترین نقطه شروع زبان آموزی در زبانسرای ملل توسط کارشناسان آموزشی مورد توجه قرار می گیرد.

بله، بدلیل متفاوت بودن سطوح کیفی آموزش در آموزشگاههای مختلف و همچنین تفاوت متدها و منابع آموزشی که در هر آموزشگاه مورد استفاده قرار می گیرد، جهت مشخص شدن سطح دانش زبانی زبان آموز منطبق با استاندارد بین المللی CEFR، انجام تعیین سطح از ملزومات ثبت نام  شما در زبانسرای ملل به شمار می رود.

بله، جهت پیشگیری از اتلاف وقت و تداخل زمان های تعیین سطح، مراجعه کنندگان بایستی نسبت به هماهنگی زمانی جهت تعیین سطح اقدام نمایند. جهت هماهنگی برای تعیین سطح حضوری با شماره تلفن های بخش اداری زبانسرای ملل (02636548486 و 02636548487) تماس حاصل فرمائید و در صورتیکه تقاضای تعیین سطح آنلاین شما ثبت شده باشد، جهت هماهنگی زمانی مصاحبه آنلاین با شما تماس خواهند گرفت.

بله، هزینه تعیین سطح هرساله براساس نرخ مصوب دولتی اعلام و جهت متقاضیان تعیین سطح بایت مراحل ارزشیابی و کارشناسی که انجام می پذیرد، اعمال می شود.

تعیین سطح توسط مدیرآموزشی زبانسرای ملل که در زمینه علم آموزش زبان دارای تخصص آکادمیک می باشد انجام می شود و بسته به نظر و تشخیص ایشان، امکان آزمون کتبی در کنار مصاحبه شفاهی از متقاضی برای ارزشیابی صحیح سطح واقعی دانش زبانی ایشان وجود دارد.

سؤالات مرتبط با مکالمات روزمره زبان با توجه به مطالب ارائه شده در سطوح مختلف کتاب که نشان دهنده ارتباط آن با سطح فعلی دانش زبانی متقاضی باشد.

اعتبار نتیجه تعیین سطح برای ثبت نام در دوره مشخص شده، 2ماه از تاریخ انجام مصاحبه می باشد.

در صورت نیاز متقاضی و با ارائه فرم درخواست، تصویر مدارک هویتی و پرداخت هزینه مصوب صدور گواهینامه، امکان صدور گواهینامه سطح برای متقاضیان وجود دارد. صدور این گواهی از زمان درخواست تا تاریخ صدور حداکثر در 10 روز کاری انجام می شود.