دوره های آموزش مکالمه زبان انگلیسی نوجوانان در زبانسرای ملل از سطح مبتدی Pre A1 تا متوسطه B1 طی 12 ترم مستمر، منطبق با استاندارد بین المللی دانش زبانی CEFR و سطوح مهارتی YLE دانشگاه کمبریج با استفاده از مجموعه کتاب های Hip Hip Hooray و Cambridge YLE بصورت کلاس های ترمیک گروهی و خصوصی برگزار می شوند.

علاوه بر برگزاری حضوری این دوره ها در زبانسرای ملل، امکان ثبت نام و شرکت در این دوره ها بصورت آنلاین برای تمامی نوجوانان از سراسر ایران نیز میسر می باشد.

 • براساس تصویر فوق (چارت آموزشی) دوره های مکالمه ترمیک زبان انگلیسی نوحوانان متشکل از 12 ترم مستمر می باشد که هر یک از کتاب های Hip Hip Hooray در یک ترم و هر یک از کتاب های Cambridge YLE در 3 ترم (براساس سیلابس پیشنهادی دانشگاه آکسفورد) تدریس می شوند.
 • پس از اتمام موفقیت آمیز ترم 12، زبان آموز امکان ثبت نام و ادامه تحصیل در دوره های مکالمه ترمیک زبان انگلیسی برزگسالان (پری آیلتس) زبانسرای ملل  را دارد.
 • هر جلسه آموزشی معادل با 90 دقیقه می باشد.
 • 2 آزمون میانی و پایانی در هر ترم برگزار می شود.

اهداف آموزشی دوره های مکالمه زبان انگلیسی نوجوانان

 • تمرکز بر روی آموزش مکالمه و ایجاد اعتمادبنفس در صحبت کردن که بالاترین هدف در یادگیری زبان انگلیسی می باشد.
 • آموزش زبان انگلیسی به صورت آکادمیک و کاملاً کاربردی با لهجه آمریکایی؛
 • آموزش کاربردی دستور زبان (گرامر) که در مکالمه و نگارش به زبان انگلیسی می بایست لحاظ شود.
 • افزایش دایره واژگان زبان آموز (بیش از 1500 واژه جدید انگلیسی).
 • افزایش دانش عمومی زبان انگلیسی زبان‌ آموز بصورت Skill Base (مهارت های چهارگانه زبان انگلیسی) جهت کسب مدارک بین المللی زبان.
 • آماده‌ سازی زبان ‌آموز جهت شرکت در دوره های مکالمه زبان انگلیسی بزرگسالان (Pre-IELTS).

وجوه تمایز خدمات آموزشی زبانسرای ملل نسبت به سایر مراکز آموزشی

 • برگزاری کلاس های منظم در طول سال مطابق با تقویم آموزشی.
 • برگزاری کلاس ها با لحاظ نمودن تفکیک سنی و جنسیتی.
 • استفاده از آخرین منابع آموزشی روز دنیا (بصورت انحصاری در ایران).
 • هسته آموزشی و مدیریتی تخصصی زبانسرای ملل متشکل از تخصص های آموزش زبان، علوم تربیتی و مدیریت آموزشی.
 • برگزاری کلاس های گروهی کم جمعیت جهت یادگیری بیشتر و مفیدتر زبان آموزان.
 • مجهز بودن کلیه کلاس ها به آخرین امکانات و تکنولوژی های آموزشی و رفاهی.
 • پیگیری مستمر روند پیشرفت آموزشی زبان آموزان در طول دوره آموزش.
 • برگزاری کارگاه های جانبی و تکمیلی جهت ارتقاء مهارت های زبانی زبان آموزان.
 • ارائه کارنامه اینترنتی با نمودار مقایسه ای در پایان هر ترم.
 • ارائه محتوای آموزشی مجازی و منابع کاربردی جهت تقویت هرچه بیشتر سطح یادگیری زبان آموزان.
 • اعطای مدرک معتبر پایان دوره مورد تایید وزارت آموزش و پرورش.

وظیفه همکاران ما در زبانسرای ملل، راهنمایی و کمک به شما عزیزان برای یادگیری زبان های خارجی می باشد و نَه ایجاد اجبار برای ثبت نام در دوره های آموزشی زبان های خارجی!
پس با اطمینان خاطر، جهت مطرح نمودن هرگونه سوالی که در زمینه یادگیری زبان های خارجی دارید، با ما تماس بگیرید.

سوالات متداول

خدمات آموزشی ارائه شده در زبانسرای ملل منطبق با استاندارد جهانی آموزش زبان CEFR می باشد و براساس چارت آموزشی در نظر گرفته شده، زبان آموزان نوجوان که آموزش های خود را از دوره H.H 1 شروع می نمایند، پس از طی 6 ترم مستمر توانایی صحبت و مکالمه به زبان انگلیسی در حد سطح بین المللی A2 را خواهند داشت.

ذکر این نکته الزامی است که یادگیری زبان و تسلط به مهارت های آن بصورت مستمر و تکمیلی حاصل می شود و در طی هر دوره و ترم آموزشی، مهارت های زبان آموزان ارتقاء می یابد و ایشان در حد آموزش های هر ترم توانایی کاربرد مهارت ها را نیز خواهند داشت و مورد فوق الذکر درخصوص توانایی و مهارت مکالمه روان می باشد.

آموزش های دوره های ترمیک نوجوانان براساس سیلابس پلن های استاندارد دانشگاه آکسفورد و کمبریج و براساس متد Skill Base (مهارت محور) می باشد که شامل گرامر و دستور زبان نیز می شود؛ لیکن تمرکز اصلی بر ارتقاء مهارت مکالمه می باشد.

منابع آموزشی مورد استفاده در آموزش های مربوط به دوره های مکالمه زبان انگلیسی زبانسرای ملل (تمامی مقاطع) براساس لهجه American می باشد که بیشترین و گسترده ترین استفاده و بازده آموزشی را برای زبان آموزان داشته باشد.

باتوجه به اینکه زبانسرای ملل وابسته به وزارت آموزش و پرورش می باشد، نرخ شهریه دوره های آموزشی براساس تعرفه دولتی بوده و با توجه به سطح آموزشی، تعداد جلسات و گروهی یا نیمه گروهی بودن دوره های آموزشی متغیر می باشد. زبان آموزان عزیز مللی، شهریه دوره آموزشی خود را می توانند از طریق سامانه جامع آموزش آنلاین (بخش ثبت نام) مشاهده نمایند و متقاضیان محترم ثبت نام در دوره های زبان آموزی نیز پس از مشخص شدن سطح آموزشی خود (براساس نتیجه آزمون سطح) می توانند از نرخ دقیق شهریه دوره آموزشی خود مطلع شوند.

اکثر دوره های ترمیک آموزشی زبانسرای ملل شامل 20 جلسه 90 دقیقه ای می باشد؛ درصورتیکه دوره های آموزشی سایر موسسات معمولا 12 الی 16 جلسه 60 یا 75 دقیقه ای می باشد و به همین دلیل امکان تفاوت شهریه دوره های آموزشی مشابه وجود دارد.

ظرفیت کلاس های عمومی دوره های ترمیک براساس فضای کلاسی و سرانه آموزشی ابلاغ شده توسط وزارت آموزش و پرورش تعیین می شود که بر این اساس بین 8 الی 16 نفر می باشد.

نکته) به دلیل رعایت پروتکل های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی در کلاس های حضوری رعایت شده و کلیه کلاس ها مجهز به سیستم تهویه و تصفیه هوا می باشند و همچنین استفاده از ماسک برای تمامی زبان آموزان و کادر آموزشی زبانسرای ملل الزامی است.

برگزاری کلاس های عمومی دوره های ترمیک براساس تقویم آموزشی سالانه بصورت 3 جلسه در هفته (روزهای زوج و یا روزهای فرد) می باشد.

در خصوص کارگاه های آموزشی نیز براساس برنامه کارگاه آموزشی، روزها و ساعات آموزشی اطلاع رسانی می شود.

براساس تعامل با زبان آموزان و خانواده های ایشان، ساعات کلاسی زبانسرای ملل در فصل مدارس، به گونه ای برنامه ریزی می شود که امکان حضور زبان آموز در شیفت مخالف مدرسه ایشان در کلاسهای زبانسرای ملل فراهم شود و حتی برای آن دسته از زبان آموزانی که به صورت چرخشی به مدارس می روند، شیفت های چرخشی کلاس های آموزشی در زبانسرای ملل پیش بینی شده است.

کلیه فعالیت های آموزشی در زبانسرای ملل بصورت برنامه ریزی شده و منطبق با تقویم آموزشی رسمی انجام می پذیرد که تاریخ شروع هر ترم، تاریخ و ساعات برگزاری هر جلسه آموزشی در هرترم، تاریخ امتحانات میانی و پایانی و… در آن مشخص شده و این مورد در سایت زبانسرای ملل قابل مشاهده می باشد.

بله. در طی ترم و براساس ارزیابی ها و آزمون های بعمل آمده، نمرات در سامانه آموزشی آنلاین اختصاصی زبانسرای ملل درج و قابل مشاهده می باشد و در پایان ترم نیز زبان آموزان از صدور کارنامه بصورت پیامکی مطلع شده و با مراجعه به پنل زبان آموزی خود می توانند نسبت به مشاهده و چاپ آن اقدام نمایند.

با توجه به تعداد جلسات ترم های آموزشی که از 16 جلسه تعریف شده است، هر جلسه غیبت موجب عقب ماندن زبان آموز از مباحث و دروس مطرح شده خواهد شد و با توجه به این مهم، نهایت تعداد غیبت برای هر زبان آموز در هر ترم 2 جلسه تعریف شده است و برای غیبت های بیشتر، زبان آموز ملزم به هماهنگی برای تشکیل جلسات جبرانی خصوصی با زبانسرای ملل می باشد.

بله، بدلیل متفاوت بودن سطوح کیفی آموزش در آموزشگاههای مختلف و همچنین تفاوت متدها و منابع آموزشی که در هر آموزشگاه مورد استفاده قرار می گیرد، جهت مشخص شدن سطح دانش زبانی زبان آموز منطبق با استاندارد بین المللی CEFR، انجام تعیین سطح از ملزومات ثبت نام  شما در زبانسرای ملل به شمار می رود.