دوره های آموزش مکالمه زبان انگلیسی کودکان در زبانسرای ملل از سنین بالای 11 سال طی 3 ترم مستمر، منطبق با استاندارد بین المللی دانش زبانی CEFR و با استفاده از مجموعه کتاب های First Friends دانشگاه آکسفورد بصورت کلاس های ترمیک گروهی و خصوصی برگزار می شوند.

علاوه بر برگزاری حضوری این دوره ها در زبانسرای ملل، امکان ثبت نام و شرکت در این دوره ها بصورت آنلاین برای تمامی کودکان بالای 11 سال از سراسر ایران نیز میسر می باشد.

 • هر جلسه آموزشی معادل با 90 دقیقه مفید می باشد.

زبان آموزان این دوره ها، علاوه بر یادگیری جذاب زبان انگلیسی از طریق سرگرمی های آموزشی، شعرها و داستان های انگلیسی و کارهای گروهی، برای ورود به دوره های مکالمه نوجوانان زبانسرای ملل که منطبق با سیستم آموزشی YLE دانشگاه کمبریج می باشد آماده می شوند.

اهداف آموزشی دوره های مکالمه زبان انگلیسی کودکان

 • تمرکز بر روی آموزش مکالمه و ایجاد اعتمادبنفس در صحبت کردن که بالاترین هدف در یادگیری زبان انگلیسی می باشد.
 • آموزش حروف الفبا، کلمات کاربردی و جملات روزمره زبان انگلیسی.
 • ایجاد انگیزه برای استمرار یادگیری زبان در کودکان و علاقمندسازی ایشان به یادگیری زبان انگلیسی با استفاده از روشهای جذاب آموزشی.
 • آماده‌ سازی زبان ‌آموز جهت شرکت در دوره های مکالمه زبان انگلیسی نوجوانان زبانسرای ملل.

 • کتاب های مربوط به این دوره ها را می توانید بصورت آنلاین از طریق فروشگاه اینترنتی ملل بوک 20% کمتر از قیمت انتشاراتی به اضافه 10% اعتبار خرید هدیه تهیه فرمائید.
 • منابع آموزشی این دوره ها مشتمل بر فایل های صوتی کتاب درس و کتاب تمرین، ویدئو های کمک آموزشی و همچنین تمرین های آنلاین از طریق وب سایت زبانسرای ملل بصورت دائمی و کاملا رایگان جهت استفاده زبان آموزان عزیز در دسترس می باشد. جهت مشاهده اینجا کلیک فرمائید.

وجوه تمایز خدمات آموزشی زبانسرای ملل نسبت به سایر مراکز آموزشی 

 • برگزاری کلاس های منظم در طول سال مطابق با تقویم آموزشی.
 • برگزاری کلاس ها با لحاظ نمودن تفکیک سنی و جنسیتی.
 • استفاده از آخرین منابع آموزشی روز دنیا (بصورت انحصاری در ایران).
 • هسته آموزشی و مدیریتی تخصصی زبانسرای ملل متشکل از تخصص های آموزش زبان، علوم تربیتی و مدیریت آموزشی.
 • برگزاری کلاس های گروهی کم جمعیت جهت یادگیری بیشتر و مفیدتر زبان آموزان.
 • مجهز بودن کلیه کلاس ها به آخرین امکانات و تکنولوژی های آموزشی و رفاهی.
 • پیگیری مستمر روند پیشرفت آموزشی زبان آموزان در طول دوره آموزش.
 • برگزاری کارگاه های جانبی و تکمیلی جهت ارتقاء مهارت های زبانی زبان آموزان.
 • ارائه کارنامه اینترنتی با نمودار مقایسه ای در پایان هر ترم.
 • ارائه محتوای آموزشی مجازی و منابع کاربردی جهت تقویت هرچه بیشتر سطح یادگیری زبان آموزان.
 • اعطای مدرک معتبر پایان دوره مورد تایید وزارت آموزش و پرورش.

وظیفه همکاران ما در زبانسرای ملل، راهنمایی و کمک به شما عزیزان برای یادگیری زبان های خارجی می باشد و نَه ایجاد اجبار برای ثبت نام در دوره های آموزشی زبان های خارجی!

پس با اطمینان خاطر، جهت مطرح نمودن هرگونه سوالی که در زمینه یادگیری زبان های خارجی دارید، با ما تماس بگیرید.

بهترین سن شروع یادگیری زبان خارجی برای کودکان چیست؟

در علم آموزش زبان، با دو مقوله زبان خارجی و زبان دوم مواجه هستیم. زبان دوم،زبانی است که با زبان مادری دارای وجوه اشتراک باشد؛ مانندزبان فارسی با عربی وهمچنین فرانسه با انگلیسی که در این مورد می توان آموزش را از سنین پایین شروع نمود؛ امّا زبان خارجی، زبانی است که با زبان مادری اشتراکات زبانی از نظر نوشتاری تلفظ، دستور زبان و… ندارد؛ مانند زبان انگلیسی که برای کودکان فارسی زبان، زبان خارجی محسوب می شود و بدلیل تفاوت های ساختاری بین این دو زبان، آموزش زود هنگام آن می تواند منجر به بروزمشکلات نوشتاری و آوایی در یادگیری زبان فارسی و اُفت تحصیلی کودکان دردوره آموزش ابتدایی شود. از این رو، متخصصان آموزش زبان، سن 11 سالگی را بهترین سن شروع یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان فارسی زبان می دانند.

درصورت استمرار آموزش براساس چارت دوره های ترمیک زبان انگلیسی زبانسرای ملل، یادگیری زبان از سطح مبتدی نوجوانان 11 ساله تا سطح پیشرفته IELTS در کمتر از 4 سال محقق می شود و بنابراین عجله ای در این خصوص نداشته باشید!

کودکان پس از چند ترم می توانند بصورت روان انگلیسی صحبت کنند؟

خدمات آموزشی ارائه شده در زبانسرای ملل منطبق با استاندارد جهانی آموزش زبان CEFR می باشد و براساس چارت آموزشی در نظر گرفته شده، زبان آموزان کودک که آموزش های خود را از دوره F.F 1 شروع می نمایند، پس از طی 10 ترم مستمر توانایی صحبت و مکالمه به زبان انگلیسی در حد سطح بین المللی A2 را خواهند داشت.

ذکر این نکته الزامی است که یادگیری زبان و تسلط به مهارت های آن بصورت مستمر و تکمیلی حاصل می شود و در طی هر دوره و ترم آموزشی، مهارت های زبان آموزان ارتقاء می یابد و ایشان در حد آموزش های هر ترم توانایی کاربرد مهارت ها را نیز خواهند داشت و مورد فوق الذکر درخصوص توانایی و مهارت مکالمه روان می باشد.

آیا در زبانسرای ملل، گرامر هم با کودکان و نوجوانان کار می شود؟

آموزش های دوره های ترمیک کودکان و نوجوانان براساس سیلابس پلن های استاندارد دانشگاه آکسفورد و کمبریج و براساس متد Skill Base (مهارت محور) می باشد که شامل گرامر و دستور زبان نیز می شود؛ لیکن تمرکز اصلی بر ارتقاء مهارت مکالمه می باشد.

آموزش دوره های مکالمه زبان انگلیسی براساس لهجه British می باشد یا American؟

منابع آموزشی مورد استفاده در آموزش های مربوط به دوره های مکالمه زبان انگلیسی زبانسرای ملل (تمامی مقاطع) براساس لهجه American می باشد که بیشترین و گسترده ترین استفاده و بازده آموزشی را برای زبان آموزان داشته باشد.

شهریه دوره های آموزشی زبانسرای ملل چقدر است؟

باتوجه به اینکه زبانسرای ملل وابسته به وزارت آموزش و پرورش می باشد، نرخ شهریه دوره های آموزشی براساس تعرفه دولتی بوده و با توجه به سطح آموزشی، تعداد جلسات و گروهی یا نیمه گروهی بودن دوره های آموزشی متغیر می باشد. زبان آموزان عزیز مللی، شهریه دوره آموزشی خود را می توانند از طریق سامانه جامع آموزش آنلاین (بخش ثبت نام) مشاهده نمایند و متقاضیان محترم ثبت نام در دوره های زبان آموزی نیز پس از مشخص شدن سطح آموزشی خود (براساس نتیجه آزمون سطح) می توانند از نرخ دقیق شهریه دوره آموزشی خود مطلع شوند.

اکثر دوره های ترمیک آموزشی زبانسرای ملل شامل 20 جلسه 90 دقیقه ای می باشد؛ درصورتیکه دوره های آموزشی سایر موسسات معمولا 12 الی 16 جلسه 60 یا 75 دقیقه ای می باشد و به همین دلیل امکان تفاوت شهریه دوره های آموزشی مشابه وجود دارد.

ظرفیت کلاس های حضوری زبانسرای ملل چند نفر است؟

ظرفیت کلاس های عمومی دوره های ترمیک براساس فضای کلاسی و سرانه آموزشی ابلاغ شده توسط وزارت آموزش و پرورش تعیین می شود که بر این اساس بین 8 الی 16 نفر می باشد.

نکته) به دلیل رعایت پروتکل های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی در کلاس های حضوری رعایت شده و کلیه کلاس ها مجهز به سیستم تهویه و تصفیه هوا می باشند و همچنین استفاده از ماسک برای تمامی زبان آموزان و کادر آموزشی زبانسرای ملل الزامی است.

برگزاری کلاس ها در زبانسرای ملل در چه روزهایی می باشد؟

برگزاری کلاس های عمومی دوره های ترمیک براساس تقویم آموزشی سالانه بصورت 3 جلسه در هفته (روزهای زوج و یا روزهای فرد) می باشد.

در خصوص کارگاه های آموزشی نیز براساس برنامه کارگاه آموزشی، روزها و ساعات آموزشی اطلاع رسانی می شود.

آیا ساعات کلاسی زبانسرای ملل با ساعات مدارس تداخل ندارند؟

براساس تعامل با زبان آموزان و خانواده های ایشان، ساعات کلاسی زبانسرای ملل در فصل مدارس، به گونه ای برنامه ریزی می شود که امکان حضور زبان آموز در شیفت مخالف مدرسه ایشان در کلاسهای زبانسرای ملل فراهم شود و حتی برای آن دسته از زبان آموزانی که به صورت چرخشی به مدارس می روند، شیفت های چرخشی کلاس های آموزشی در زبانسرای ملل پیش بینی شده است.

آیا در زبانسرای ملل زمانبندی شروع و اتمام ترم وجود دارد؟

کلیه فعالیت های آموزشی در زبانسرای ملل بصورت برنامه ریزی شده و منطبق با تقویم آموزشی رسمی انجام می پذیرد که تاریخ شروع هر ترم، تاریخ و ساعات برگزاری هر جلسه آموزشی در هرترم، تاریخ امتحانات میانی و پایانی و… در آن مشخص شده و این مورد در سایت زبانسرای ملل قابل مشاهده می باشد.

آیا پس از هر ترم برای زبان آموزان کارنامه صادر می شود؟

بله. در طی ترم و براساس ارزیابی ها و آزمون های بعمل آمده، نمرات در سامانه آموزشی آنلاین اختصاصی زبانسرای ملل درج و قابل مشاهده می باشد و در پایان ترم نیز زبان آموزان از صدور کارنامه بصورت پیامکی مطلع شده و با مراجعه به پنل زبان آموزی خود می توانند نسبت به مشاهده و چاپ آن اقدام نمایند.

تعداد غیبت های مجاز برای زبان آموز در هر ترم چقدر است؟

با توجه به تعداد جلسات ترم های آموزشی که از 16 تا 20 جلسه (براساس نوع دوره ها) تعریف شده است، هر جلسه غیبت موجب عقب ماندن زبان آموز از مباحث و دروس مطرح شده خواهد شد و با توجه به این مهم، نهایت تعداد غیبت برای هر زبان آموز در هر ترم 2 جلسه تعریف شده است و برای غیبت های بیشتر، زبان آموز ملزم به هماهنگی برای تشکیل جلسات جبرانی خصوصی با زبانسرای ملل می باشد.

در صورت داشتن سابقه زبان آموزی در آموزشگاه های دیگر، آیا نیاز به تعیین سطح در زبانسرای ملل دارم؟

بله، بدلیل متفاوت بودن سطوح کیفی آموزش در آموزشگاههای مختلف و همچنین تفاوت متدها و منابع آموزشی که در هر آموزشگاه مورد استفاده قرار می گیرد، جهت مشخص شدن سطح دانش زبانی زبان آموز منطبق با استاندارد بین المللی CEFR، انجام تعیین سطح از ملزومات ثبت نام  شما در زبانسرای ملل به شمار می رود.